Logowanie
Login:
Hasło:

Rozliczenie PIT

Strona główna -> Teksty -> Rozliczenie PIT

Rozliczenie PIT
Jeśli nasz PIT pojawi się z błędami w systemie lub w ogóle do niego nie dotrze, to będzie to nasza wina, obojętne w jaki sposób składaliśmy zeznanie podatkowe. Należy również zwrócić szczególną uwagę na to czy składamy właściwy formularz. Zazwyczaj jest to PIT-37 dla osób fizycznych, które nie prowadzą własnej działalności. Inne popularne druki to PIT-36 i PIT-36L. Składane są one przez przedsiębiorców. Najczęściej ich wypełnieniem i wysłaniem do urzędu skarbowego zajmuje się księgowa firmy. Ponadto należy dopilnować, by składane formularze były aktualne. Nie raz zdarza się tak, że dodawane są do nich dodatkowe pola, w zależności od zmian dotyczących rozliczeń, które przecież ciągle się pojawiają.


Jak poradzić sobie z samym wypełnieniem PIT-u? Osoby fizyczne, czyli zwykli obywatele, którzy pracują u kogoś, mają z tym nie lada problem. Rubryk jest bardzo dużo, a obliczenia skomplikowane i nie do końca wiadomo jakie pola powinniśmy wypełnić. Najlepiej skorzystać z pomocy księgowej. Kiedy nie mamy takiej możliwości, w internecie warto poszukać poradnika, który przeprowadzi nas przez wypełnienie PIT-a krok po kroku. Znajdują się w nim także darmowe programy, dzięki którym wydrukujemy już gotowe do zaniesienia zeznanie podatkowe.


Zobacz podobne firmy

Adwokaci Rzeszów
Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów w Rzeszowie od 18 lat służy swoim klientom ogromna wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy! ... >>